Сервісний центр VPSGroup ремонт комп'ютерної техніки, заправка картриджів, ремонт оргтехніки, Київ, Виставковий центр, Васильківська, 55

Тефлоновий вал - функціональне значення і рекомендації по догляду.

Тефлоновий вал грає важливу роль в процесі друку, тому будь-які пошкодження цієї деталі або її природний знос негативно позначаються на роботі друкуючого апарату. Багато власників оргтехніки навіть не знають, як виглядає ця деталь або хоча б, в чому полягає її функціональне значення. Тому в цій статті ми поговоримо саме про це, зокрема про догляд за нагрівальним валом з метою продовження його періоду експлуатації.Після нанесення тонера на аркуш паперу, його необхідно закріпити. Саме для цього і необхідний валик з тефлону - для розігріву фарбувального порошку до 150-180 градусів і «вдруковування» нагрітих гранул тонера. Коли вал «прокотився» по листу, то малюнок або текст надійно фіксується і на виході власник принтера отримує бажаний результат. Вал виготовлений з алюмінію і покритий шаром тефлону - це необхідно для того, щоб частинки порошку не прилипали до нагрівального циліндру, а залишалися виключно на папері. Всередині алюмінієвої колби знаходиться люмінесцентна лампа, яка нагріває металеву частину валика.

Процедура нагрівання у всіх копіювальних обладнанні є останнім етапом роздруківки документа, тому свіжовіддруковані сторінка така тепла, так би мовити «тільки з печі». У цьому процесі задіяний ще один ролик, який розташований знизу, щоб забезпечити гарне притиснення станиці з незакріпленим тонером.Якщо вал зносився, то притискні властивості падають, що веде до неякісного виконання основної функції. З різних причин поломки цього механізму, зображення на виході двоїться, картинка може зміститися, малюнок виходить змазаним або його «забивають» смуги.

Основні чинники погіршення якості роздрукованих документів через вихід з ладу тефлонового вала

1. Неправильно підібраний тонер. Якщо використовуваний порошок-фарба має значну відмінність за своїми фізико-хімічними властивостями від оригінального речовини, то це відбивається на рівні друку. Може для цього тонера не вистачає температури розігріву тефлонового вала або часу притиску.

2. Тефлоновий вал з іншої моделі. У кожній моделі принтера опрацьовується індивідуальний режим роботи. Якщо була проведена заміна нагрівального компонента, то для оригінального тонера внесені зміни можуть не підходити.

3. Перегрів або слабкий нагрів. Через стирання тефлонового шару на алюмінієвому циліндрі вала, що передається температура може зрости, і як наслідок пропадає чіткість картинки. В протилежному випадку порошок не фіксується і прокидається.

4. Фізичне пошкодження. Через тісного розташування всіх механізмів, вал може подряпатися про інші компоненти копіювального агрегату. Також причиною появи подряпин і відколів на верхньому шарі нагрівального елементу можуть послужити скріпки, кнопки і інший канцелярський сміття, що потрапив всередину обладнання. Наші інженери безліч разів стикалися з подібними проблемами при заправці принтера. Рішення від всіх «хвороб» тефлонового вала одне - заміна зіпсованого механізму. Такий спосіб найпростіший і дозволяє на 100% гарантувати поліпшення працездатності принтера або МФУ.

Чим почистити тефлоновий вал

Майстри, які вчиняють заправку картриджів на виїзді, попереджають клієнтів сервісу ВПС Груп про можливі порушення стабільної роботи копіювального пристрою при проведенні ретельної діагностики принтера. Є кілька порад, які ми можемо дати користувачам друкуючих обладнань по догляду за тефлоновим валом, що складаються з наступних пунктів:

- Протирайте його спеціальною речовиною і своєчасно видаляйте налиплий порошок.
- Видаляйте нагар з терморезисторов і контактів.
- У разі появи дефектів, звертатися в спеціалізований сервіс.

Перші дві рекомендації на практиці складно виконати більшості власників офісної техніки, тому що дістатися до термоузла завдання не з легких. Потрібно орієнтуватися в розташуванні елементів принтера своєї марки і моделі, а також точно знати, що і як необхідно робити. Якщо Ви впевнені в своїх силах, тоді дійте. Але якщо Ви не знаєте, як здійснити ці процедури, не переживайте, наші фахівці готові приїхати в будь-яку точку Києва і надати кваліфіковану допомогу в обслуговуванні Вашого друкованого апарату і заправити картридж на Оболоні і будь-яких інших районах. .